Zabawa, zabawa, zabawa …

30 listopada 2015

27.11.2015 r. uczniowie klas czwartych spędzili w szkole bardzo ciekawy wieczór. Andrzejkowa zabawa rozpoczęła się o godz. 18.00 w sali gimnastycznej. Na początku wszyscy wysłuchali bajki o pajączku Ziutku, który nie miał przyjaciół. Słuchacze zgodnie stwierdzili, że wśród nich nie ma i nie będzie takich „pajączków”. Z tym postanowieniem rozpoczęto zawody sportowe. Dzieci podzielone na cztery drużyny rywalizowały ze sobą w przeróżnych konkurencjach. Był slalom, rzut do celu, przeciąganie liny oraz bieg w parach. Wielu zmagało się ze słabościami swojego organizmu!

Kolejną atrakcją były podchody w szkole. Każda klasa ze swoim wychowawcą niepewnie ruszyła przez ciemne szkolne korytarze i zakamarki. W kilku miejscach czekały na nich niespodzianki – zadania z różnych dziedzin życia. Wśród nich było: robienie kanapek, wykonanie rysunku wg wskazówek czy zbudowanie domku dla kota. W nagrodę za prawidłowe wykonanie polecenia, uczniowie mogli poznać imię przyszłej żony lub przyszłego męża oraz zawód wykonywany w przyszłości.

Wieczór zakończył się krótką zabawą taneczną w sali gimnastycznej. Niestety wybiła godzina 21.00 i wszyscy rodzice przybyli po swoje pociechy. Mimo dużego zmęczenia całym intensywnym i pracowitym dniem, czwartoklasiści z uśmiechem opuszczali szkołę.

Organizatorzy zabawy

Autor zdjęć: Iwona Świstowska