Rehabilitacja

Rehabilitacja = FIZJOTERAPIA

Gabinet fizjoterapii uruchomiono w szkole w 2004 roku.

Obecnie pracujący w nim fizjoterapeuci to:

mgr fizjoterapii Anna Pawłowska

OFERUJEMY ŚWIADCZENIA Z ZAKRESU

• Kinezyterapii w oparciu o metody PNF, McKenzie, FDM, Mikrokinezyterapii, Kinesiology Taping
  • Fizykoterapii (elektoterapia, ultradźwięki, światłolecznictwo, pole magnetyczne)
  • Masażu

Zajęcia z zakresu fizjoterapii prowadzone są przez fizjoterapeutów w oparciu o aktualne zaświadczenie lekarskie lub skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne, które może być wystawione na cały rok szkolny.

Terapia prowadzona jest indywidualnie i dobrana jest  do możliwości każdego dziecka. Nasze działania ukierunkowane są na osiągnięcie jak największej sprawności i samodzielności podopiecznych.

Fizjoterapeuta w szkole jest nie tylko „wykonawcą zabiegów”, ale przede wszystkim przewodnikiem i doradcą, który w oparciu o wiedzę medyczną kieruje procesem usprawniania. „Pacjent” zaś zamiast „ćwiczyć” – „uczy się” i „wykonuje zadania”, a „serie ćwiczebne” zamienione są w próby samodzielności. Pozwala to na wykorzystanie umiejętności ruchowych w czynnościach dnia codziennego.

Zajęcia ruchowe  w naszej szkole prowadzone są zarówno w sposób tradycyjny oraz aby uatrakcyjnić terapie wzbogacamy je o elementy zabawy. Dzieci uczą się, że każdy człowiek może wykonywać różne czynności, niekoniecznie w stereotypowy sposób. Każdy również może, a nawet powinien mieć swoje obowiązki, być za coś odpowiedzialnym,  a jednocześnie czuć się ważnym i w pełni wartościowym człowiekiem.