Po piątkowej ulewnej nocy wstałyśmy pełne obaw przed czekającą nas „klapą”. Pewnie niejeden zapyta, dlaczego w wolny dzień od nauki ktoś może czuć się rozczarowany. Na ten dzień zaplanowałyśmy spotkanie uczniów klas pierwszych na „łonie natury”.

Na miejsce zbiórki zmierzałyśmy z lekkim niepokojem. Szybko jednak okazało się, że był on bezpodstawny. Dokładnie o godzinie 9.20 w wyznaczonym miejscu stawiły się wychowawczynie: Renata Jesionek, Agnieszka Majda-Staniszewska, Dorota Rozwadowska i Elżbieta Witerska oraz nauczycielki: panie Urszula Pucek i Ewa Warmiak. Czekali tam także z uśmiechami na twarzy uczniowie klasy 1gA, 1gB, 1gC i 1gD.

Autobusem linii „L” przejechaliśmy do miejscowości Jastrzębia, by potem trasę 7 kilometrów przejść pieszo na leśną polanę, gdzie czekała na nas moc atrakcji. Okazało się, że niektórzy po całym tygodniu pracy i nauki mają niewielkie problemy z kondycją fizyczną, ale udało nam się szczęśliwie dotrzeć do celu.

Zabawę rozpoczęliśmy oczywiście od jedzenia, bo należało przecież nabrać sił po wędrówce. Przygotowane przez nas kiełbaski i pieczony w ognisku chleb smakowały wyśmienicie.

Mnóstwo świeżego powietrza, zabawy ruchowe, logiczne i zręcznościowe zajęły nam cały spędzony w lesie czas. Nikt się nie nudził. Uczniowie mieli okazję m.in. wykazać się zdolnościami przyszywania guzików, umiejętnością karmienia kolegi z zawiązanymi oczami przepyszną napoleonką i rozwiązywaniem ciekawych zagadek w grupach. Przedstawiciele klas wykonali według instrukcji rysunki swoich wychowawczyń, także z zawiązanymi oczami. Efekty były bardzo ciekawe.

Wszyscy spędziliśmy ten czas bardzo przyjemnie. Uczniowie poznali bliżej swoich kolegów z równoległych klas, a i dla nauczycieli ten czas też nie był zmarnowany. Miałyśmy okazję obserwować zachowania swoich uczniów poza ławką szkolną. Trzeba przyznać, że niektórzy chyba jeszcze nam pokażą, na co ich stać… Ale my na to właśnie czekamy.

Zdecydowanie tę sobotę możemy zaliczyć do udanych.

Autorzy: Renata Jesionek, Agnieszka Majda – Staniszewska