W roku szkolnym 2022/2023 rozpoczął się cykliczny konkurs pod hasłem Radomscy Tropiciele Książek przeznaczony jest dla klas 2-8 szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych z terenu Radomia. Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu, zaś wśród współorganizatorów znalazła się również PSP Nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu. Konkurs został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Radomia. Działania koordynatora konkursu dla jednej z grup wiekowych pełni z ramienia naszej szkoły p. Agnieszka Stefańska, zaś opiekunkami zgłoszonych do niego uczestników w szkole są panie: Beata Wrzesień, Paulina Soczówka i Irmina Warmiak.

Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół na terenie Radomia, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, promocja twórczości pisarzy związanych z regionem radomskim oraz rozwijanie umiejętności językowego ujmowania refleksji na temat tekstów wskazanych do lektury.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach w kilku kategoriach wiekowych. Finałowa część konkursu dla najmłodszej kategorii wiekowej odbyła się w murach naszej szkoły.

Laureatom oraz finalistom konkursu, którzy zostali zaproszeni na uroczyste przekazanie nagród i dyplomów 15 czerwca 2023 r. do III Liceum Ogólnokształcącego im. płk. D Czachowskiego w Radomiu, nagrody wręczali: p. Katarzyna Kalinowska – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia, p. Norbert Sałuda – Dyrektor III LO w Radomiu oraz Przemysław Czaja – Dyrektor MBP w Radomiu.

Wśród zwycięzców znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

– w kat. klas 2-3 szkół podstawowych II miejsce zajął Franciszek Maj z kl. 3B, a finalistami zostali:

Anna Romaniuk z kl. 2A

Jakub Zagdański z kl. 2A

Franciszek Bałdys z kl. 2B

Julia Makowska z kl. 3B

Antoni Jaroszek z kl. 3C

Zofia Kozera z kl. 3D

– w kat. klas 4-6 szkół podstawowych III miejsce zajęła Kinga Ziętek z kl. 5A,

– w kat. klas 7-8 szkół podstawowych finalistami zostali Szymon Pijarski z kl. 8a i Michał Ziętek z kl. 8c.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do wspólnego czytania i wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Autor: Agnieszka Stefańska

Więcej zdjęć: