9 grudnia 2015 r. uczniowie klasy 2d wystawili przedstawienie teatralne pt. „Zielony Kapturek”. Był to nieco spóźniony upominek mikołajkowy dla młodszych koleżanek i kolegów z oddziałów „zerowych”.

Praca nad realizacją tego projektu odbywała się systematycznie na zajęciach rozwijających uzdolnienia teatralne. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie z klasy, a Jaś Bednarczyk był operatorem technicznym od nagłośnienia i muzyki.

Dzięki współpracy grupy nauczycieli: pani Renaty Miszczyk, Agnieszki Krawczyk, Magdy Kulety i Urszuli Mazurkiewicz oraz dzięki zaangażowaniu dzieci udało się zrealizować to teatralne przedsięwzięcie.

Scenariusz bajki odbiegał od oryginalnej wersji. W naszym przedstawieniu to sprytny Zielony Kapturek przechytrzył wilka i przegonił z lasu. Babcia, miłośniczka szachów, była dumna z wnuczki, która poza sprytem i inteligencją posiadała wielki dar – miłość do przyrody, o nią szczególnie się troszczyła i dbała.

Bajeczka ta, poza żywą akcją i zaskakującym humorystycznym zakończeniem niesie też dzieciom przesłanie ekologiczne: „Pamiętajmy o przyrodzie i żyjmy z nią w zgodzie”.

Dzieci z „zerówek” okazały się świetną widownią. Żywo reagowały na kolejne scenki przedstawienia. Szczególnie spodobał się im Zielony Kapturek, taniec leśnych rusałek i rap w wykonaniu chłopców. Klamrą spinającą przedstawienie była piosenka „Miasteczko Bajeczek”.

Szczere uśmiechy i gromkie brawa „zerówkowiczów” były najpiękniejszym podziękowaniem dla młodych aktorów. Byli szczęśliwi, że mogą zrobić coś dla innych i dzielić się radością.

To nie koniec naszej zabawy w teatr. Rozpoczynamy pracę nad kolejnym przedstawieniem – upominkiem.

Autor: Urszula Mazurkiewicz