Początek kolejnego etapu edukacyjnego nie zawsze jest łatwy. Trzeba sprostać nowym wymaganiom, znaleźć swoje miejsce w gronie kolegów i koleżanek. Dlatego opiekunowie SKKT Dreptołaki postanowili pomóc uczniom pierwszych klas gimnazjum. Wraz z grupą nauczycieli pracujących w Zespole Szkół Integracyjnych zorganizowali Noc Cudów, która rozpoczęła się 25 września o godz. 18.00, a zakończyła 26 września o godz. 8.00. W spotkaniu wzięło udział 40 uczniów, którzy bawili się cudownie. Mimo że deszczowa pogoda pokrzyżowała nasze plany i nie mogliśmy „zamieszkać” w namiotach na boisku szkolnym, to i tak dobre humory dopisywały nam przez całą noc.

Dużo czasu spędziliśmy na sali gimnastycznej, która w zależności od potrzeb zmieniała swoje przeznaczenie. Np. była miejscem międzyklasowych zawodów sportowych, kinem, salą koncertową. Atrakcją, która dostarczyła wielu radości, były podchody. Ze względu na dość obfite opady deszczu odbyły się w przestronnych murach szkoły. Niektórzy ze zdziwieniem zauważyli fakt, że Zespół Szkół Integracyjnych to nie tylko miejsce nauki. Można się tu doskonale bawić w gronie przyjaciół pod opieką nauczycieli. A nocna pora i delikatny deszczyk nie są przeszkodą w rozegraniu towarzyskiego meczu piłki nożnej.

Nocne harce, w szkole i wokół niej, zakończyły się na sali gimnastycznej, która na kilka godzin zamieniła się w zbiorową sypialnię. Można w niej było obejrzeć film sensacyjny, porozmawiać z przyjaciółmi lub uciąć krótką drzemkę. Ranek nadszedł bardzo szybko. Grupa dziewczynek przygotowała smaczne kanapki na śniadanie, a chłopcy posprzątali salę gimnastyczną. Po wspólnym śniadaniu wszyscy z uśmiechem na twarzy opuścili szkołę.

To była cudowna noc.

Autor: Agnieszka Iwańska