Już wkrótce święta wielkanocne,  dlatego uczniowie klasy 1 A wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej, aby wykonywać tradycyjne PALMY WIELKANOCNE i dowiedzieć się jak dawniej ludzie przygotowywali się do Świąt Wielkiej Nocy. Z wielką radością i uciechą dzieci mogły samodzielnie wykonać palmy przystrojone bukszpanem i kwiatami.

Uczniowie mieli możliwość obejrzeć gospodarstwa wiejskie i wygląd starych chat przystrojonych  ręcznie robionymi ozdobami świątecznymi. Z ciekawością i chyba z niedowierzaniem dzieci słuchały opowieści pani przewodnik o dawnym życiu na wsi.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Muzeum Wsi Radomskiej, aby wspominać dawne zwyczaje i obrzędy ludowe oraz podtrzymywać tradycje Świąt Wielkanocnych.

Uczniowie klasy 1 a wraz z opiekunami- A. Krawczyk, S. Kratke