Już po raz trzeci Zespół Szkól Integracyjnych uczestniczył w akcji „Zrozumieć statystykę” organizowanej przez Urząd Statystyczny w Warszawie. To już IV edycja projektu realizowanego w ramach Systemu Edukacji Statystycznej. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów z terenów województwa mazowieckiego i ma na celu popularyzowanie wiedzy statystycznej. W naszej szkole, na zajęciach przeprowadzonych przez pracowników Urzędu Statystycznego w Warszawie, tajniki statystyki zgłębiali uczniowie klas 3 gimnazjum i uczniowie klas szóstych.

Młodsi słuchacze uczestniczyli w warsztatach Badanie ankietowe – o nas dla nas, których zadaniem było znalezienie odpowiedzi na takie pytania: Jakich informacji dostarczają badania ankietowe? Do czego przydatne są ich wyniki? W jaki sposób uczeń może skorzystać z wyników badań ankietowych w czasie swojej nauki? Czy istniałaby opinia publiczna bez badań ankietowych?

Starsi uczestnicy wysłuchali wykładu Jak poprawnie interpretować dane statystyczne?, czyli czy wierzyć wszystkiemu, co jest napisane? W dobie łatwego dostępu do informacji wiedza o tym, jak rozpoznawać rzetelne wiadomości jest konieczne. Zajęcia wyjaśniały na co zwracać uwagę podczas interpretacji danych statystycznych oraz utrwaliły wiedzę o podstawowych zasadach obowiązujących przy prezentacji danych statystycznych.

W przyszłym roku kolejna edycja…

Koordynator: Katarzyna Kobylińska