Kochani! Dobiegła końca nasza akcja pod hasłem „Spełnijmy marzenie małej Blanki – zasypmy ją urodzinowymi kartkami”.

Ciężko chora dziewczynka marzy, aby listonosz przyniósł o poranku torbę pełną listów. Chcąc spełnić to pragnienie, jej ciocia opisała historię Blanki i poprosiła o przesyłanie kartek na czwarte urodziny dziewczynki obchodzone 20 września.

My – społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II – postanowiliśmy pomóc spełnić to marzenie. Ruszyła akcja wykonywania kartek. Tworzyliśmy je na zajęciach w szkole oraz indywidualnie w domu. W ten sposób każda jest inna, każda piękna. Wszystkie kolorowe, po prostu wyjątkowe, bo zrobione z dobrego serca.

Pocztówki zostały zapakowane, zaadresowane i wysłane. Mamy nadzieję, że choć częściowo spełniliśmy marzenie Blanki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna za pomoc w spełnieniu marzenia czterolatki.

Każdy z nas ma marzenia. Marzą dzieci i dorośli, dziewczynki i chłopcy, kobiety i mężczyźni. Niektórzy mówią, że snucie marzeń to najpiękniejsza umiejętność, którą posiadamy. Realizowanie ich jest wspaniałe, ale największą radość przynosi spełnienie czyjegoś marzenia.

Miejcie marzenia i je spełniajcie. Jak widać, wszystko jest możliwe.

Autorka: Sylwia Pietrus