W pogodny, słoneczny poniedziałek 9 marca 2020 r. klasa 5c wybrała się na wycieczkę – niespodziankę. Podejrzewałyśmy, że dotyczy ona świętowania Dnia Kobiet i byłyśmy bardzo  ciekawe, gdzie chłopcy nas zabiorą. Wszyscy mieli zabrać ze sobą strój sportowy, więc obstawiałyśmy różne miejsca. Oczywiście nasze panie, wychowawczyni Renata Jesionek i pani Agnieszka Majda- Staniszewska, milczały i za nic nie chciały uchylić rąbka tajemnicy.

Okazało się, że daleko nie maszerowaliśmy. Nasi chłopcy zabrali nas do Szkoły Tańca ROCKSTEP na zajęcia z fitness. Czekała tam na całą klasę pani instruktorka, która przygotowała niezły „wycisk”. Wszyscy przy muzyce wykonywali ćwiczenia pokazujące, jak dbać o zdrowie, no i oczywiście piękne figury. Momentami było ciężko, ale każdy starał się, jak tylko potrafił. Nikt nie chciał wyjść na słabeusza i marudę. Pod koniec zajęć wszyscy byli spoceni i zmęczeni. Ale czekały nas jeszcze kolejne atrakcje.

Chłopcy zadbali, byśmy po spaleniu ogromnej ilości kalorii mogli uzupełnić puste żołądki. Zasiedliśmy więc w Pizzerii Biesiadowo. Podczas oczekiwania na zamówienie chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia, darując im drobne upominki. Przekonałyśmy się, że wiedzą, co potrzebują kobiety, nawet te najmłodsze: dostałyśmy maseczki i błyszczyki do ust… No może ktoś im podpowiedział…, ale i tak byłyśmy bardzo zadowolone z pomysłu. Po skończonym posiłku i zregenerowaniu sił uśmiechnięci spacerkiem wróciliśmy do szkoły.

DZIEŃ KOBIET był bardzo intensywny i pełen wrażeń. Najważniejsze, że spędziliśmy go razem.

Autorki: Zofia Nalberska, Małgorzata Puch.