„Złotóweczka dla koteczka i pieseczka”

Program realizowany był pod patronatem Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu. Jego głównym celem było uświadomienie właścicielom zwierząt, że są odpowiedzialni za ich zachowanie, uwrażliwienie na humanitarne traktowanie zwierząt, wdrażanie do właściwej opieki nad zwierzętami. W ramach programu najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych działaniach i akcjach np. zbiórka karmy, pieniędzy w akcji „Złotóweczka dla pieseczka”, zajęciach edukacyjnych oraz konkursach plastycznych.

W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna oddziałów „0” oraz klas 1-3, nauczyciele i rodzice, dzieci uczęszczających do naszej szkoły. Zebrana karma została przekazana wolontariuszom opiekującym się bezdomnymi psami i kotami. Zebrane pieniądze w kwocie 145 złotych, zostały wpłacone na konto Centrum Edukacji Ekologicznej.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy bardzo aktywnie włączyli się w akcję „Złotóweczka dla koteczka i pieseczka” oraz w zbiórkę karmy.

Autor: Edyta Stani