Zabawa w teatr

26 kwietnia 2016

15 kwietnia 2016 r. odbyły się II Warsztaty Teatralne dla uczniów klas 4 – 6 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Zespole Szkół Integracyjnych
im. Jana Pawła II w Radomiu. Uczestniczyło w nich 48 uczniów.

Młodzi artyści – podzieleni na  grupy – przygotowywali inscenizacje baśni: „Śpiąca królewna”, „Śnieżka”, „Kopciuszek”, „Nowe szaty cesarza”, „Brzydkie kaczątko”. Wszyscy bardzo się  angażowali – samodzielnie projektowali i wykonywali stroje, charakteryzację, scenografię. Nie lada wyzwaniem było też opracowanie choreografii i nauczenie się tekstu. Każdy zajmował się tym, co najbardziej lubił i potrafił – jedni ujawnili talenty aktorskie, inni świetnie sprawdzili się w roli charakteryzatorów i scenografów. Ostatni punkt warsztatów stanowiły pełne wzruszeń prezentacje – poszczególne zespoły na scenie wystawiały swoje sztuki. Wśród widzów zasiadali nie tylko pozostali uczniowie, ale też spora grupa rodziców wspierających występujących  gromkimi brawami.

Wspólna praca, ale też doskonała rozrywka i śmiech wywołały mnóstwo emocji. Wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejną przygodę ze szkolnym teatrem.

Nasze kwietniowe spotkanie  stanowiło kontynuację I Warsztatów Teatralnych, które odbyły się 4 grudnia 2015 r. Wówczas uczniowie wcielili się w postaci mitologiczne. Grupy przygotowywały inscenizacje mitów: „Dedal i Ikar”, „Prometeusz”, „Syzyf”, „Demeter i Kora”, „Puszka Pandory”.

Opiekę merytoryczną nad obu edycjami warsztatów sprawowały panie: Anna Gralec, Beata Kowalska, Małgorzata Mizera, Dorota Nowak, Katarzyna Seremak, Patrycja Skwira.

Autor: Anna Gralec

Copyright © 2020

Skip to content