Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki 23.03.2022 r zostały rozstrzygnięte dwa konkursy zorganizowane przez bibliotekę szkolną: plastyczny pt. „Ulubiony bohater książki” i fotograficzny „Ulubiona postać z książki”.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się dużą samodzielnością. Podczas oceny zwracano uwagę również na aktywność twórczą, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, kreatywność, zaangażowanie w tworzenie wizerunku oraz oryginalne ujęcie tematu.

Jury: p. Beata Wrzesień, p. Magdalena Kuleta, p. Karolina Bil i p. Sylwia Pietrus postanowiło nagrodzić:

Laureaci konkursu plastycznego

I miejsce: Ewa Molga kl. 1d, Wiktoria Skowrońska kl. 1d, Julia Makowska kl. 2b

II miejsce: Magdalena Stefanowska kl. 1d, Krzyś Głuch kl. 1d, Anthony Sadownik-Coutts kl. 2b

III miejsce – Zofia Karpińska kl. 1d, Aniela Gołąbek kl. 1d, Tomasz Kozerski kl. 2b

Laureaci konkursu fotograficznego

I miejsce: Kaja Majewska kl. 1a, Hanna Trzmiel kl. 1a, Maria Wziatek kl. 1a

II miejsce: Joanna Janecka kl. 1a, Zofia Kwiecień kl. 1a, Jakub Zagdański kl .1a

III miejsce: Piotr Choroś kl. 1a, Adam Siciarz kl. 1a, Oliwier Zagożdżon kl. 1a

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, życząc dalszych plastycznych i fotograficznych przygód. Wystawa prac plastycznych stanowi piękne tło do obchodów Światowego Dnia Książki obchodzonego 23 marca 2022 r.

Autor: Beata Wrzesień