W marcu miłośnicy książki i fotografii mogli wziąć udział w szkolnym konkursie fotograficznym „SLEEVEFACE – ubierz się w książkę”. Zadanie konkursowe polegało na sfotografowaniu okładki książki wraz ze swoją twarzą, sylwetką lub innym tłem tak, aby stanowiły wspólną całość. W efekcie powstało wiele niezwykle ciekawych i oryginalnych zdjęć. Podczas realizacji projektu uczestnicy korzystali z księgozbioru bibliotecznego lub własnego.

Rozstrzygnięcie konkursu było niełatwym wyzwaniem. Podjęły się go: p. Iwona Świstowska i p. Iwona Wardecka – wyrazy wdzięczności za czas i energię poświęconą na wyłonienie zwycięzców. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do pracy w jury p. Marcie Wiktorii Trojanowskiej – kierownikowi filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, autorce m.in. książek i publikacji dla dzieci, miłośniczce sztuki i fotografii.

Rada Rodziców przy PSP Nr 14 Integracyjnej zadbała o nagrody dla laureatów konkursu i autorów wyróżnionych zdjęć.  Wszystkim uczestnikom konkursu wręczone zostały dyplomy oraz książkowe upominki.

Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie w budynku głównym PSP 14 oraz w formie wystawy interaktywnej na stronie szkoły i Facebooku. Zapraszamy do oglądania wystaw. Mamy nadzieję, że sfotografowane okładki zachęcą do czytania książek, nie tylko tych ze zdjęć.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

– kategoria: klasy 0-3:

I miejsce – Maksymilian Grotek kl. 2c

I miejsce – Władysław Puch kl. 3b

– kategorie: klasy 4-8:

Laureaci: Łucja Szymańska kl. 4b, Kamil Turek kl. 8, Kinga Ziętek kl. 4a

Wyróżnienia: Małgorzata Puch kl. 7c, Nadia Piasta kl. 5c, Pola Stępień kl. 6c, Antoni Terchalski kl. 5c.

– kategoria: absolwenci, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły:

Laureat: Grzegorz Turek – rodzic

Wyróżnienia: Aleksandra Wnukowska – absolwent, Tomasz Puch – rodzic

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w promocję i pomoc w realizacji inicjatywy. Czytelnikom – fotografom gratulujemy kreatywności i pomysłowości!

Organizatorzy: Agata Kacprzak, Edyta Pawlak-Grotek, Paulina Soczówka, Beata Wrzesień, Sylwia Pietrus, Magda Kuleta