Wycieczka klasy 1gC

2 kwietnia 2017

We wtorek 21 marca całą klasą wraz z paniami K. Kobylińską i I. Szymańską, wybraliśmy się na pokazy do Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego mieszczącego się na ul. Moniuszki w Radomiu.

Na miejscu powitał nas przewodnik (absolwent naszego ZSI)  i zaprowadził klasę do szatni. Po krótkiej przemowie otwierającej w sali głównej, zostaliśmy podzieleni się na dwie grupy. Moja grupa zaczęła od zajęć matematycznych. Poznaliśmy ciekawy ciąg Fibonacciego. Podczas lekcji angielskiego zgłębialiśmy prawdziwe polskie tytuły angielskich filmów, a następnie graliśmy w kalambury w tym języku. Uczniowie liceum pokazali nam bardzo ciekawe doświadczenia chemiczne i eksperymenty z fizyki. Na geografii podzieliliśmy się na kolejne dwie grupy i rywalizowaliśmy o książkę geograficzną. Grupą miłośników historii zaprezentowała się w strojach wikingów i Słowian. Oglądaliśmy również repliki broni z drugiej wojny światowej. Na zakończenie, na placu szkolnym obejrzeliśmy bardzo rzeczywistą walkę wikingów i Słowian.

Dla mnie i kolegów z klasy było to udane wyjście, gdyż podobały nam się  profesjonalnie przygotowane zajęcia. Wróciliśmy do ZSI z nagrodami książkowymi, które przekazaliśmy do naszej biblioteki. Choć był to pierwszy dzień wiosny, przyjemnie spędziliśmy czas  w szkole.

Autor: Maciej Rochowski, klasa 1gC