Wycieczka kl. 3b

26 kwietnia 2022

Klasa 3b odwiedziła Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, jeden z najpiękniejszych pałaców w Polsce. Uczniowie wzięli udział w warsztatach historycznych połączonych ze zwiedzaniem. Wysłuchali historii rezydencji od letniego dworku poprzez wspaniałą willę aż do pałacu. Dowiedzieli się, jak zmieniali się właściciele na przestrzeni dziejów. Zajrzeli do królewskich komnat, obejrzeli Salę Białą, Galerię Obrazów i Rzeźb, Bibliotekę Pałacową, Antykamery Króla i Królowej, ich sypialnie, apartamenty gościnne, Gabinet al Fresco, Wielką Sień. Wszystkie pomieszczenia budziły zachwyt, były pełne przepychu i bogactwa. Już sam widok dziedzińca pałacowego robił wrażenie, a jakże piękny musi być ogród królewski latem, kiedy wszystko się zieleni.

Kolejnym punktem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, raj dla miłośników nauki, eksperymentów i zabawy. Uczniowie odkrywali tajemnice natury, przeprowadzali samodzielne doświadczenia i uczyli się poprzez zabawę. Przez chwilę mogli poczuć się jak badacze i odkrywcy, poszukiwali odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Zabawie, śmiechom i eksperymentom nie było końca.

Autorki: Sylwia Pietrus, Ewa Kaczmarek, Magda Prasek