16 września klasa 1c udała się na swoją pierwszą, integracyjną wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Marculach. Była ona znakomitą okazją, aby lepiej poznać koleżanki i kolegów z klasy oraz uczestniczyć w zorganizowanych na powietrzu zajęciach edukacyjnych pt. „Zachowanie się w lesie”.

Uczniowie zapoznali się z mieszkańcami arboretum, rodzajami rosnących w nim drzew, ich korą i liśćmi. Przyswoili zasady, których należy przestrzegać podczas pobytu w lesie. Wszyscy z zainteresowaniem obserwowali i podziwiali piękno jesiennego krajobrazu. Niezwykłym przeżyciem dla dzieci była możliwość zobaczenia z bliska zwierząt zamieszkujących Centrum Edukacji Przyrodniczej: saren, danieli, muflonów, osiołków, kóz, kaczek, kur oraz pawi.

Pogoda i dobry humor sprzyjały zabawom i pobytowi na świeżym powietrzu.

Autorki: Walentyna Karbarz, Małgorzata Kozłowska