Wspólne czytanie

23 października 2018

Książka Renaty Piątkowskiej Szkolne Przygody Gangu Słodziaków podbiła serca dzieci. Biblioteka szkolna i klasy, które zaangażowały się do przystąpienia do konkursu organizowanego  przez Biedronkę  były zachwycone. Konkurs jest ciekawy i niesie wiele korzyści dla wszystkich osób w nim uczestniczących, a przede wszystkim dla dzieci. Nauczyciele codziennie czytali fragmenty książki. Dzieci ze skupieniem i zaciekawieniem słuchały opowieści o przygodach uroczego, zabawnego Gangu Słodziaków. Była to nie tylko okazja do wspólnej lektury, ale i dobrej zabawy. Codzienne czytanie rozwijało ich wyobraźnię. Bo czytać i słuchać można wszędzie, trzeba tylko chcieć. Uczniowie zaczęli rysować własne historie o bohaterach książki. Samodzielnie przygotowali w formie komiksu dalsze przygody, jak również pisali krótkie historie o nich.

Prezentacja prac w holu głównym na parterze, w budynku klas I- III

Autor:  Beata Wrzesień