Wspieramy Janka

18 kwietnia 2023

17 kwietnia 2023 r. był dniem, w którym uczniowie oraz nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II pokazali, że są wielką rodziną i wspierają się wzajemnie. W poniedziałek odbył się pokaz tańca – tradycyjnego i współczesnego – w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Zakrzewiaki oraz mini formacji ROCKSTEP JUNIOR CREW. Tancerze z Zakrzewa, ubrani stroje krakowskie, podhalańskie, góralskie, a także stroje szlacheckie nawiązujące do XVII wieku, zatańczyli dwa tańce ludowe – Kujawiaka oraz Krakowiaka. Następnie zaprezentowali się w dwóch zabawach tanecznych – Miotlarz, który pochodzi z regionu śląskiego oraz Klepok – taniec łowicki. Warto wiedzieć, że do zespołu należą dzieci i młodzież w wieku 7 – 15 lat, a wszyscy są uczniami PSP im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie. Dalsza część pokazu to całkiem inne klimaty. Swoje niesamowite umiejętności pokazała grupa ze szkoły tańca ROCKSTEP prowadzonej przez państwa Monikę i Tomasza Giermudów. Aktualni finaliści Mistrzostw Polski w kategorii junior oraz Mistrzowie Europy 2022 w kategorii HIP HOP KIDS zaprezentowali niezwykle energiczny układ, który zaimponował widzom nadzwyczajnym temperamentem tancerzy. Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w krótkim układzie przygotowanym przez młodych tancerzy. Na zakończenie krótkie solo zatańczył Adam Giermuda – członek grupy, a także uczeń klasy 6a PSP nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II.

Celem imprezy było wsparcie finansowe jednego z uczniów naszej szkoły – Janka Chłopeckiego, który walczy z niepełnosprawnością. Czeka go prywatna operacja w Paley European Institute, która pozwoli mu w przyszłości lepiej funkcjonować. Zespół polskich lekarzy podejmie się zabiegu związanego z rekonstrukcją bioder, stóp i kolan. Potrzebna kwota to 150 000 złotych.

Każdy może dołączyć do zbiórki na rzecz Janka

Mamy nadzieję, że nasze wsparcie w znaczy sposób wesprze zbiórkę pieniędzy i pomoże Jankowi. Wielu uczniów przeznaczyło na ten cel własne oszczędności.

Ogromne podziękowanie dla Dziecięcego Zespołu ZAKRZEWIAKI oraz Szkoły Tańca ROCKSTEP.

Autor: Agnieszka Iwańska

Zdjęcia: Iwona Wardecka i Katarzyna Piwowar