WIOSNĄ świat budzi się do życia, nabiera kolorów. Uczniowie klasy 1d nie tylko lubią obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie, rozmawiać o nich, ale i sami pragną w nich uczestniczyć. Chłopcy i dziewczynki wzięli udział w trzech przedsięwzięciach.

Razem z paniami stworzyli przed szkołą ciuchciowy kwietnik, gdzie z zaangażowaniem sadzili kwiaty – pelergonie, a teraz dyżurni podlewają i dbają o rośliny.

Z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty dzieci przygotowały zielony upominek dla swoich rodziców;  pomogli fachowcy z firmy Madagaskar – animacje dla dzieci. Panie cierpliwie tłumaczyły, jak wykonać las w słoiku, które warstwy podłoża ułożyć i jak je ozdobić. Przy niewielkiej pomocy opiekunek wszyscy sadzili bluszcze i uważnie słuchali, w jaki sposób powinno się je pielęgnować.

W tym roku udało nam się wspólnie stworzyć mały, skrzynkowy warzywniak. Uczniowie klasy 1d przy wsparciu pań posadzili: pomidorki koktajlowe, pory, selery, cebulkę, posiali również: buraki, marchewkę i pietruszkę. Przed nami teraz podlewanie, doglądanie warzyw, obserwacja,  jak rosną a jesienią mamy nadzieję, że uda nam się zebrać plony i zanieść rodzicom, którzy razem z młodymi ogrodnikami przygotują przepyszne i ekologiczne potrawy.

Jesteśmy OPIEKUNAMI PRZYRODY – to mały wstęp do „zielonej” innowacji pedagogicznej.

Autor: Paulina Hofman, Natalia Spytek, Barbara Szczęsna