W piątek 18.03.2016 r. w naszej szkole odbyły się „Wiosenne Zawody Sportowe” przedszkolaków, przygotowane przez Panią Grażynę Dobosz, Zofię Kosior  i Agnieszkę Stefańską. Wzięły w nich udział dzieci z pięciu oddziałów przedszkolnych. Celem zawodów było zachęcanie najmłodszych do aktywności sportowej, integrowanie grup i wdrażanie  zdrowej rywalizacji. Każda grupa przygotowała transparenty z hasłami i własne okrzyki sportowe. Przed rozpoczęciem zawodów  wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie i zobowiązali się do przestrzegania zasad fair play.

Rywalizacja rozgrywała się w 5 konkurencjach:

1. Gąsienica – wyścig slalomem między pachołkami – dzieci, trzymają  szarfy między sobą tworząc gąsienicę.
  2. Wyścig z paletkami – zadaniem zawodnika jest wykonać bieg z paletką, na której leży woreczek, okrążyć  pachołek  i wrócić na miejsce.
  3. Skoki drużynowe – kolejni zawodnicy wykonują skok w dal. Mierzona jest całkowita długość skoków.
  4. Tor przeszkód – zawodnicy przechodzą pod tunelem utworzonym z kolegów, przekładają szarfę i rzucają woreczkami do celu.
  5. Niewidome chomiki – dzieci z zawiązanymi oczami zdobywały słodkie trofea w postaci cukierków, którymi później obdarowały swoją klasę.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwało jury, w którego skład weszli nauczyciele ZSI: Karolina Borczuch,  Olimpia Turczyk, Agnieszka Rybińska i Wojciech Nowak. Po zaciętej  rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy:

I miejsce – kl. 0 b

II miejsce –  kl. 0 a i 0 d

III miejsce – kl. 0 c

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Zawody przyniosły im dużo radości, wszystkie dobrze się bawiły –  zadowolone, z uśmiechem wracały do swoich sal.

Autor: Agnieszka Stefańska, Zofia Kosior