Podczas ostatnich warsztatów uczniowie z kl. 1A mieli możliwość wykonania wyjątkowej ozdoby. Poznali tajniki robienia świec i krok po kroku wykonali je z instruktorką.

Każde z dzieci samodzielnie zaprojektowało i stworzyło własną świecę. Najpierw uczniowie przygotowali mozaikę z kolorowego piasku i brokatu. Potem przystąpili do dekoracji, tworzyli kompozycje z muszelek, koralików, kamyków oraz innych ozdób. Kolejno zamocowali knoty. Po zatopieniu tego wszystkiego w parafinie, zastygnięciu, przystąpili do zapakowania swojego dzieła.

Zajęcia pobudziły w dzieciach wyobraźnię, kreatywność, zdolności manualne, rozbudziły dusze artystów. Będzie to piękna dekoracja na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Autorki: Sylwia Pietrus, Ewa Kaczmarek.