26 kwietnia 2023 r. uczniowie z klasy 3a oglądali wystawę pt. „Wszystko widzę jako sztukę”, która była przygotowana specjalnie dla dzieci i miała na celu pokazać im powszechność oraz różnorodność sztuki.

Dzieła z kanonu polskiej sztuki współczesnej – choć nie zostały stworzone z myślą o dziecięcym odbiorcy – zostały dobrane tak, aby działały na wyobraźnię i odwoływały się do przeżyć znanych każdemu dziecku.

Przy wystawie zorganizowano strefę twórczą, czyli artystyczny plac zabaw z zadaniami nawiązującymi do prezentowanych dzieł. Nasi uczniowie aktywnie spędzili czas i przekonali się, że mogą tak jak sławni współcześni artyści robić w galerii przeróżne rzeczy: podziwiać wielkiego pająka, rzucać kostkami do gry, wkraść się do telewizora oraz robić sztukę z piasku.

Zajęcia bardzo się wszystkim podobały, towarzyszyły im śmiech i zabawa.

Autor: Agnieszka Krawczyk, Sylwia Kratke