W piątek 15 czerwca 2018 r. odbyły się VII Szkolne Zawody Gimnastyczne, w których wzięły udział uczennice szkoły podstawowej i gimnazjum. Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów publiczność mogła podziwiać występ Aleksandry Wieczorek z  kl. 3gC oraz Michała Ankiewicza – członków zespołu CMG Radom, wielokrotnych Mistrzów Polski oraz finalistów Mistrzostw Europy i Świata formacji tanecznych.

Następnie prezentowały się zawodniczki oceniane przez komisję sędziowską w składzie: pani dyrektor Małgorzata Szewczyk, pani Anna Woźniak, pani Agata Kacprzak oraz pani Paulina Górska, wieloletnia zawodniczka zespołu „Pajęczarki” MDK Radom. Dziewczęta występowały w trzech kategoriach, w których jury wyłoniło następujących zwycięzców:

• układ ćwiczeń wolnych obowiązkowy:

I miejsce –  Maja Dudek kl. 2gC

II miejsce – Martyna Szymańska kl. 2gB

III miejsce – Joanna Dziedzic kl. 7D

• układ dwójkowy dowolny:

I miejsce – Blanka Madej kl. 3B, Oliwia Adamska kl. 3B

II miejsce – Paulina Kaim kl. 5C, Julia Adamska kl. 3B

III miejsce – Julia Wieczorek kl. 4D, Liliana Suwała kl. 6A

• układ pojedynczy dowolny:

I miejsce – Maja Wnukowska kl. 6B

II miejsce – Luiza Jabłonka kl. 5C

III miejsce – Paulina Kaim kl. 5C.

Wszystkie uczennice biorące udział w zawodach otrzymały dyplom oraz pamiątkowy medal. Dodatkowo pani dyrektor Małgorzata Szewczyk wręczyła nagrody specjalne za największy postęp. Statuetki trafiły w ręce: Martyny Szymańskiej uczennicy kl. 2gB oraz Julii Zajdy z kl. 1D.

Za przygotowanie dziewcząt oraz organizację zawodów odpowiadały: p. Karolina Borczuch, p. Anna Woźniak oraz p. Beata Plutka. Imprezie towarzyszył Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę”, odnoszący się do strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Na zakończenie wystąpili tancerze Centrum Tańca Radom Monika i Roman Pawelec: Patrycja Zdyb z kl. 6B oraz Dawid Pawelec z kl. 7A.

Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w przygotowaniu oraz uporządkowaniu sali po zawodach, p. Małgorzacie Rychlickiej za udokumentowanie wydarzenia, sponsorom oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród, p. Annie Niziołek za pomoc w przygotowaniu dekoracji, p. Annie Malatyńskiej, p. Martynie Kęsy i p. Grażynie Ferenc za przygotowanie stoiska promującego zdrowy styl życia oraz naszemu muzykowi p. Mirosławowi Moniakowi za oprawę dźwiękową.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja imprezy.

Tekst: Beata Plutka

Film: Małgorzata Rychlicka