VI Warsztaty Teatralne

26 kwietnia 2018

13 kwietnia 2018 r. odbyły się VI Warsztaty Teatralne organizowane przez nauczycieli języka polskiego dla uczniów klas 4 – 6 Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu.

Tematem przewodnim spotkania były mity, młodzi miłośnicy Melpomeny zostali podzieleni na pięć zespołów, które przygotowywały inscenizacje :

• ,,Orfeusz i Eurydyka” – pani Dorota Nowak i uczniowie klas 4d i 5b,
  • ,,Prometeusz” – pani Małgorzata Mizera i uczniowie klasy 5c,
  • ,,Syzyf” – pani Beata Kowalska i uczniowie klasy 4a,
  • ,,Jabłko niezgody” – pani Anna Gralec i uczniowie klas 6c i 4b,
  • ,,Pandora” – pani Patrycja Skwira i uczniowie klas 5a i 6b.

Próby odbywały się w salach, a kolejność została ustalona podczas losowania. Warsztaty pomagają w opanowaniu trudnej sztuki wystąpień publicznych, gdzie początkujący aktorzy, mimo tremy, starają się  wygłosić tekst w sposób zrozumiały i nacechowany emocjonalnie. Ważnym elementem są samodzielnie wykonane kostiumy i wyraziste makijaże. Po intensywnych przygotowaniach nastąpiła część kulminacyjna. Na scenie pojawili się aktorzy, a uczniowie żywiołowo reagowali na każdy występ. Poczucie humoru i oryginalne podejście twórców do tematu spodobało się publiczności, do której dołączyli również dumni rodzice. Warsztaty zakończyły się wspólnym zdjęciem i czekamy na następne teatralne spotkanie.

Autor: Patrycja Skwira