V Zawody Gimnastyczne

13 czerwca 2016

Dnia 3 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyły się V Zawody Gimnastyczne. Impreza  miała na celu popularyzację gimnastyki wśród uczniów. Zawodniczki występowały w  trzech kategoriach: w Układzie Pojedynczym (kl. I-III), w Układzie Pojedynczym (kl. IV-VI i gimnazjum) oraz w Układzie Dwójkowym. Dziewczęta zostały przygotowane przez p. Karolinę Borczuch i Agnieszkę Romaniuk. W organizacji zawodów pomogła p. Beata Plutka,
a o fotorelację zadbali: p. Łukasz Chrustowicz i   p. Paweł Brzeziński.   W jury zasiadły p. Agnieszka Romaniuk, p. Agata Kacprzak oraz p. Paulina Górska – była zawodniczka „Pajęczarek”. Zawody uświetnił wspaniały występ grupy akrobatycznej „Pajęczarki” pod kierownictwem pani Anny Stawczyk z Miejskiego Domu Kultury w Radomiu.

Wszyscy świetnie się bawili, oglądając pokazy uczniów, a skomplikowane figury gimnastyczne wzbudzały zachwyt publiczności. Zwycięzcami tych zawodów są:

1. Układ pojedynczy (kl. I-III)

I miejsce – Kamila Ostatek

II miejsce – Kaja Mąkosa

III miejsce – Julia Wieczorek

1. Układ pojedynczy (kl. IV-VI)

I miejsce – Iga Michalak

II miejsce – Hanna Bąk

III miejsce – Magdalena Jaroszek

1. Układ dwójkowy

I miejsce – Zuzanna Więcaszek i Magdalena Jaroszek

II miejsce – Aleksandra Wieczorek i Julia Wieczorek

III miejsce – Maja Wnukowska i Hanna Król

W imprezie wzięło udział 16 uczennic ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Każda zawodniczka otrzymała pamiątkowy dyplom i upominek, a zwyciężczynie poszczególnych konkurencji również medale. Na zakończenie pani wicedyrektor Beata Jarząbek-Sulima wręczyła Nagrodę Specjalną.  Powędrowała ona do  Hani Bąk, za ogromne postępy, pasję i wytrwałość.  Publiczność, którą tworzyli rodzice i uczniowie wspierający swoje koleżanki, była pod wrażeniem umiejętności gimnastycznych zaprezentowanych przez gimnastyczki.   Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ich wspaniałe występy oraz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w gimnastyce!