Zapraszamy do obejrzenia prac laureatów konkursu „Święta Barbara – Patronka Górników” oraz fotografii z uroczystego wręczenia 23 lutego 2024 r. nagród uczniom szkół podstawowych.

Święta Barbara jako symbol odwagi, siły i ochrony stanowi inspirację dla wielu, szczególnie dla osób związanych z górnictwem. Prace uczniów nie tylko oddają hołd tej wyjątkowej postaci, ale także ukazują ich własne wyobrażenie oraz interpretację jej znaczenia. W uroczystej atmosferze możemy dostrzec nie tylko talent i zaangażowanie młodych ludzi, lecz również refleksję nad dziedzictwem kulturowym oraz wartościami, jakie niesie ze sobą święta Barbara. Przyjrzyjmy się zatem z bliska tym inspirującym dziełom oraz chwilom radości i sukcesu uczniów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!

Autor: Anna Niziołek

Autor zdjęć: Paulina Soczówka