Kończy  się kolejny rok udziału uczniów naszej szkoły w programie Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki. Uczniowie szkoły podstawowej bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach sportowych oraz turniejach międzyszkolnych. Młodzi koszykarze podnosili swoje umiejętności techniczno-taktyczne oraz ogólną sprawność fizyczną. Zorganizowano dla nich MINI-LIGĘ ROSA w której rywalizowały zespoły szkół z Radomia i okolicznych miejscowości. Nasza szkoła  jako jedyna z biorących udział w rozgrywkach utworzyła dwie drużyny, pierwsza z nich zajęła 5 miejsce a druga młodsza 7 miejsce wśród bardzo silnych zespołów. Rozgrywki odbywały się w soboty i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, jednym ze sponsorów ligi bała ROSA Radom. W przyszłym roku szkolnym  nasza szkoła również będzie brała udział w programie SMOK. Chętnych uczniów zapraszamy w kolejnym roku szkolnym na zajęcia sportowe, zapisy u Pawła Brzezińskiego i Łukasza Chrustowicza nauczycieli WF. W nagrodę za czynny udział w treningach i zawodach sportowych wyjeżdżamy na obóz sportowy do Ełku.

Autor: Paweł Brzeziński