Po raz szósty czwartoklasiści rywalizowali w szkolnym konkursie NASZA OJCZYZNA. Tym razem największą wiedzą i umiejętnościami wykazali się uczniowie klasy 4 c. Zwycięstwo wywalczyła  drużyna   w składzie: Luiza Jabłonka,  Maria Nalberska, Bartłomiej Rogoziński i Michał Sadowski. Drugie miejsce zajęła drużyna klasy 4 b, czyli  Kamila Ostatek, Maksymilian Szachoń, Zofia Tatarek i Antonina Warmiak. Trzecie miejsce przypadło klasie 4 a reprezentowanej przez Annę Fularską, Martę Grzeszczyk, Barbarę Jabłonkę oraz Amelię Łagowską.

Równolegle z rywalizacją drużynową toczył się konkurs dla widzów. Na tablicy multimedialnej były prezentowane znane polskie zabytki. Zadaniem uczniów było rozpoznanie ich i podanie nazwy  miasta, które szczyci się zabytkową budowlą. I tu niespodzianka – największą zagadką okazało się zdjęcie przedstawiające pomnik na naszej radomskiej Piotrówce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy, umiejętności posługiwania się mapą i zdolności mimicznych przy prezentowaniu haseł kalamburów. Tych, którzy nie byli na Piotrówce zachęcamy do spaceru na  miejsce będące początkiem naszego miasta. Już w najbliższy weekend wybierzcie się tam z rodzicami!

Organizatorzy: G. Ferenc, J. Przydatek, A. Tarnowska