Któż nie czekał na ferie zimowe? Wszyscy, a szczególnie ci, którzy zamierzali oddać się białemu szaleństwu bez reszty. Grupa uczniów z naszej szkoły trenujących koszykówkę i inne dyscypliny sportowe spędziła ten czas na zimowisku w Murzasichle zorganizowanym z inicjatywy p. Pawła Brzezińskiego przez biuro turystyczne „Artur”.

Codzienne akrobacje na stokach były połączeniem sportu na świeżym powietrzu  z realizowaniem pasji i to na tle ośnieżonych szczytów polskich gór. Nasi uczniowie z ogromną ochotą i przyjemnością uczyli zasad bezpiecznego poruszania się na nartach i snowboardzie. Opiekunowie dzielili się swoim doświadczeniem i umiejętnościami z  adeptami  tego ekstremalnego sportu (nie każdy zdaje sobie nawet sprawę, że przewrócić się trzeba umieć – cokolwiek to znaczy) (a niektórzy -„szczególnie zasłużeni” – uczestniczyli nawet w porannym joggingu).

Już drugiego  dnia wypoczynku dzieci z wypiekami na twarzy wjeżdżały wyciągiem, by po chwili zjeżdżać na nartach lub snowboardzie. Uczniowie opanowali tę trudna sztukę w stopniu bardzo dobrym co jest przykładem, że każdy potrafi się nauczyć.

Wychowawcy zapewniali świetne atrakcje każdego przedpołudnia i popołudnia; były więc konkursy plastyczne, zawody pływackie na basenie, zabawy na łyżwach, kulig z pieczeniem kiełbasek, wycieczka do Zakopanego, zjazdy na oponach oraz zawody narciarskie – slalom gigant z pomiarem czasu.

Już teraz szykujemy się do kolejnej wyprawy. Dokąd? Niech to na razie pozostanie tajemnicą.

Autor: Paweł Brzeziński