W dniach 6-10 marca 2023 r. w grupie 0b, 0d oraz w klasie 1a zrealizowano ogólnopolski projekt pt. „Tydzień Bajek Polskich”. Celem działań było promowanie polskich bajek wśród dzieci i ich rodziców.

Przygodę z projektem rozpoczęto bajką pt. „Reksio i terapeuta”. Dzieci rozmawiały o tolerancji i niepełnosprawności. Losowały karty, na których były hasła pełne szacunku i przyjaźni. Na koniec wykonano pracę plastyczną „Buda dla Reksia” oraz degustowano smaczne chrupki „Reksie”.

W kolejnym dniu dzieci zostały odwiedzone przez tytułowych bohaterów bajki pt. „Bolek i Lolek – Imieniny Mamy”. Stworzono kalendarz imienin oraz bukiet dla mamy i taty. Grano także w karty z postaciami chłopców.

Trzeciego dnia dzieci obejrzały bajkę pt. „Miś Uszatek – Wesołe Miasteczko”. Odbyła się rozmowa na temat „Czym były dobranocki?” oraz jak należy zachować się podczas korzystania z atrakcji w Wesołym Miasteczku.

Czwarty dzień należał do Pomysłowego Dobromira z bajki pt. „Pomysłowy Dobromir – Mechaniczne Zamki”. Dzieci wykonały gimnastykę mózgu P. Dennisona. Rozmawiały na temat tego, jak ich zdaniem żyli ludzie w przeszłości.

Piątego dnia to rodzice w ankiecie decydowali, jaką bajkę będą omawiać dzieci. Do wyboru były: „Jacek i Agatka”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Podróże Koziołka Matołka” oraz „Przygody Kota Filemona”. Bohaterem został Kot Filemon, który pokazywał, jak słodkie może być życie. Nastąpiło także rozdanie dyplomów Znawcy Bajek Polskich, odznak oraz symbolicznych biletów będących pamiątką uczestnictwa w projekcie.

Koordynatorzy projektu: Magda Kuleta, Iwona Wardecka, Sylwia Pietrus, Ewa Kaczmarek, Iwona Wieloch, Katarzyna Michalska