Szlachetna Paczka

10 grudnia 2019

Szlachetna Paczka to projekt, w którym konkretny człowiek pomaga innemu konkretnemu człowiekowi pozostającemu w potrzebie. Wolontariusze odwiedzają w swoim otoczeniu rodziny, które uwikłane w różne problemy życiowe (choroba, niepełnosprawność, brak środków finansowych na utrzymanie, nieszczęście) szczególnie potrzebują pomocy, ale które nie poddają się i każdego dnia są bohaterami we własnym życiu – walczą o lepsze jutro dla siebie oraz swoich bliskich. Pomoc materialna może być dla nich szansą na realną zmianę sytuacji lub istotnym wsparciem w trudnej sytuacji.

Przedstawiciele społeczności Naszej Szkoły wybrali do udzielenia wsparcia rodzinę, w której niepełnosprawność i konieczność ponoszenia kosztów leczenia spowodowały brak środków finansowych na bieżące utrzymanie rodziny. Koordynatorami akcji były: Magda Kuleta, Sylwia Pietrus i Natalia Spytek.

Pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu wraz z uczniami oraz ich rodzicami, ponadto kilku prywatnych darczyńców udzieliło wielkiego wsparcia rodzinie, która była w potrzebie. Dzięki niemu rodzina Pani Izabeli może cieszyć się z żywności, produktów chemicznych, butów, blendera a także prezentów, które są ważne w okresie świątecznym. Wolontariusze, którzy zorganizowali w Radomiu akcję Szlachetna Paczka wręczyli koordynatorom z Naszej Szkoły dyplom oraz drobne upominki (aniołki, kartki wraz życzeniami oraz pierniczki). Przekazanie rodzinie wsparcia w formie paczek odbyło się w niedzielę, 8 grudnia 2019 roku. Wolontariusz opiekujący się „naszą” rodziną, poinformował koordynatorów, że przy rozpakowywaniu paczek przez Panią Izabelę i jej córki, pojawiły się łzy szczęścia którymi towarzyszyła ogromna wdzięczność i słowa podziękowania. Każdemu domownikowi spodobał się upominek, który dostał „pod choinkę”.

Takie chwile utwierdzają człowieka w przekonaniu, że warto pomagać!

Autor: Magda Kuleta

a

Copyright © 2020

Skip to content