Dzieci z oddziałów przedszkolnych biorą udział w szkolnej edycji Gangu Swojaków. Celem zajęć jest budowanie wśród najmłodszych nawyku codziennego czytania, które pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Pierwsza część zajęć rozpoczęła się 29 września z udziałem dzieci z klasy 0a. Było to głośne czytanie wybranych opowiadań z książki „Gang Swojaków – O tym, że pomoc ma moc” Renaty Piątkowskiej przez panią Beatę Wrzesień. Interpretację wzbogaciły maskotki przedstawiające zwierzęta żyjące w lesie.

Razem z Gangiem Swojaków dzieci poznają wspaniałe zwierzęta będące pod ochroną oraz piękno polskiej przyrody, a także uświadamiają sobie znaczenie wartości przyjaźni w życiu człowieka.

Uczniowie na zajęciach uważnie słuchali, a potem odpowiadali na pytania dotyczące tekstu. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymali pierwsze naklejki przedstawiające bohaterów książki.

Autor: Beata Wrzesień