22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który ma na celu zwrócenie uwagi na problem ochrony środowiska naturalnego oraz promowanie działań poprawiających jakość życia na naszej planecie. Corocznie obchodzony jest pod innym hasłem przewodnim. W tym roku brzmiało ono: „Ziemia – arcydzieło stworzenia”.

Z tej okazji uczniowie klas 0-3 aktywnie zaangażowali się w obchody Dnia Ziemi. Dzieci szczególnie zastanawiały się, jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby była czysta, zdrowa i piękna. Przeprowadzono zajęcia o tematyce ekologicznej i zdrowym stylu życia. Dzieci „sprzątały świat” na terenie szkoły i wokół niej, segregowały odpady, poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, wzięły udział w quizie ekologicznym, tworzyły eko stroje, eko telewizory i prace o tym, jak żyć w zgodzie z przyrodą. Rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy i historyjek dotyczących ekologicznego stylu życia.

Ponadto wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Sztuka ze śmieci”. Wszystkie prace wyróżniały się oryginalnością i pomysłowością. Wśród nich pojawiły się m. in. krokodyl, lis, roboty, kwiaty i wiele, wiele innych wytworów promujących ideę recyklingu oraz kreatywnego podejścia do przetwarzania odpadów.

Oto lista laureatów:

– Piotr Choroś kl. 2a,

– Marcelina Mazurek kl. 2c

Gratulacje dla uczestników!!!

Organizatorzy: Magda Kuleta, Sylwia Pietrus, Ewa Kaczmarek.