20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Jego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Z tej okazji w oddziale 0a przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było budzenie świadomości pożytku z pszczół u dzieci.

Podążając za myślą Alberta Einsteina, że „jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…”, dzieci podjęły działania w celu bliższego poznania tych owadów oraz wysłuchały zagadek słownych oraz wiersza pt. „Pszczoły”. Wzięły udział w zabawach zręcznościowych oraz orientacyjno-porządkowych. Posumowaniem zajęć była degustacja różnych rodzajów miodów.

Zajęcia przeprowadziły: Magda Kuleta, Karolina Bil