25 listopada 2022 r. uczniowie z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanych w bibliotece szkolnej dla uczniów klas 0-5. Każde dziecko przyszło ze swoim „milutkim przyjacielem” – ślicznym i wyjątkowym.

W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały bajkę i prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosence „Jadą, jadą misie”, brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Uczennice z kl. 6c – Hanna Kulesza i Lena Janowska – czytały dzieciom książkę „Kto przytuli Misia Tulisia”.

Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać je koleżankom i kolegom z grupy. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale Przyjaciel Pluszowego Misia.

W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Portret Misia” dla uczniów z klas 1-2. Jury w składzie: panie Beata Wrzesień, Sylwia Pietrus, Karolina Bil, Magda Kuleta i Diana Bryndza wyłoniły zwycięzców konkursu.

I miejsce: Joanna Romaniuk kl. 1a, Maja Jezierska kl. 1b, Nela Wnukowska kl. 1b, Ewa Molga kl. 2d, Oliwia Klimkiewicz kl. 2c

II miejsce: Julia Masiewicz kl. 1a, Joachim Rzepka kl. 1a, Ignacy Luty kl. 1c, Adam Siciarz kl. 2a, Maria Wziątek kl. 2a

III miejsce: Helena Janas kl. 1a, Jakub Wiśniewski kl. 1c, Wiktoria Skowrońska kl. 2a, Joanna Janecka kl. 2a

Wyróżnienia: Filip Bielecki kl. 1a, Filip Dawidowicz kl. 1d, Maria Pawłowska kl. 1c, Natalia Góźdź kl. 2b, Jan Świstowski kl. 2c, Leo Olczyk kl. 2d