Spotkanie z poezją

6 marca 2022

24 i 25 lutego 2022 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z poezją”. Wzięło w nich udział 65 uczniów. Byli to uczniowie w dwóch grupach wiekowych: oddziały  przedszkolne oraz klasy I-III i IV-VIII.

Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Wybór najlepszych recytatorów był niełatwy, ponieważ wszyscy prezentowali wysoki poziom.

Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: p. Beata Wrzesień, p. Paulina Soczówka, p. Alicja Gogacz, p. Diana Bryndza, p. Barbara Szczęsna, p. Katarzyna Siciarz, p. Karolina Bil a na poziomie klas IV-VIII p. Irmina Warmiak, p. Ewa Tatarek i p. Joanna Wasilkowska.

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

I miejsce: Barbara Spólna kl. 0c, Szymon Dobrowolski kl. 0c, Kaja Majewska kl. 1a, Maksymilian Grotek kl. 2c, Alicja Pijarska kl. 3b, Szymon Włodarczyk kl. 3a

II miejsce: Maria Kwiecień kl. 0b, Antoni Zagrodnik kl. 0a, Anna Romaniuk kl. 1a, Zofia Kwiecień kl. 1a, Julia Makowska kl. 2b, Antoni Jaroszek kl. 2c, Władysław Puch kl. 3b, Antoni Mąkosa kl. 3c

III miejsce: Michał Grabowski kl. 0c, Oskar Ryło kl. 0a, Hanna Trzmiel kl. 1a, Oliwier Kawiński kl. 1d, Magdalena Ślusarczyk kl. 2c, Jan Bałażak kl. 2d

Wyróżnienia: Maria Pawłowska kl. 0c, Maja Jezierska kl. 0b, Maja Gawrońska kl. 0b, Zofia Karpińska kl. 1d, Piotr Choroś kl. 1a, Iga Seta kl. 2a, Iga Kukulska kl.2a, Konstanty Grabowski kl. 3c, Dawid Wiśnicki kl. 3a, Adela Wasielewska kl. 4a, Jan Makowski kl. 4d, Lena Bogdańska kl. 4d, Kinga Ziętek kl. 4a

Do kolejnego etapu konkursu Warszawska Syrenka zakwalifikowali się: Barbara Spólna kl. 0c, Szymon Dobrowolski kl. 0c, Kaja Majewska kl. 1a, Maksymilian Grotek kl. 2c, Alicja Pijarska kl. 3b, Szymon Włodarczyk kl. 3a, Adela Wasielewska kl. 4a. Uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Klubie Osiedlowym Borki w Radomiu.

Wszystkim życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok. Uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje.

Autor: Paulina Soczówka, Beata Wrzesień