5 grudnia 2023 roku gościła w naszej szkole pani Barbara Sadurska – autorka książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach konkursu czytelniczego Radomscy Tropiciele Książek. „Srebrny Smok” p. Barbary Sadurskiej to jedna z lektur konkursowych dla klas 2 i 3 szkół podstawowych.

Licznie zgromadzeni uczniowie z różnych szkół podstawowych z Radomia mieli mnóstwo pytań do autorki, chętnie dzielili się swoimi pomysłami oraz spostrzeżeniami. Podczas spotkania poruszany był także temat drugiej części przygód Basi, Matyldy i jej dziadka. Na tę powieść wszyscy czekają z niecierpliwością.

Na koniec wizyty nasz gość składał autografy w książkach i pozował do wspólnych fotografii.

Koordynatorka klas 2-3 w Radomiu: Edyta Pawlak-Grotek

Koordynatorki konkursu w PSP 14: Beata Wrzesień, Paulina Soczówka, Irmina Warmiak