Uroczystość ślubowania klas pierwszych odbyła się w naszej szkole 24 czerwca 2021 r. o godz. 17.00 W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy obiecali być dobrymi uczniami, Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Jan Rychlicki dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14″ i dotykając ołówkiem jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.

Po tym niezwykle ważnym wydarzeniu uczniowie klas pierwszych przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności: zaśpiewali piosenkę oraz recytowali wierszyki. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, życzenia, podziękowania, uściski i miłe upominki.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki i z przejęciem wyrecytowane wiersze wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Do zobaczenia w klasie drugiej!

Autor: Wioleta Wełpa