Wreszcie wakacje! Dużo słońca, wolnego czasu, radości, uśmiechu i wspólnych wycieczek w ciekawe miejsca.

Grupa półkolonistów ze starszych klas szkoły podstawowej ma za sobą pierwszy intensywny tydzień wakacji. Każdy dzień po brzegi wypełniony był niezwykłymi zajęciami i podróżami. Rozpoczęliśmy od samodzielnie robionej pizzy, aby następnie udać się do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Dużo dowiedzieliśmy się o czynnościach techniczno – kryminalistycznych i z wielką ciekawością obserwowaliśmy pokaz z wykorzystaniem psa tropiącego. Kolejne dni upłynęły nam na podróżach. Ogromne wrażenie zrobił Stadion Legii Warszawa, wiele nauczyliśmy się w czasie wizyty w Nadleśnictwie Marcule, a podczas pobytu w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie byliśmy świadkami przelotu biało – czerwonych Iskier. Oczywiście nie brakowało nam tradycyjnych letnich przyjemności – pysznych lodów oraz chwili ochłody w kozienickiej pływalni Delfin. Półkolonie zakończyliśmy seansem w kinie Helios oraz wizytą w Urzędzie Miasta Radom.

Natomiast młodsze dzieci ten tydzień spędziły pod hasłem ŁOWCY PRZYGÓD. Każdego dnia odbywały się mini spartakiady oraz warsztaty plastyczne, na których uczestnicy półkolonii wykonywali prace różnymi technikami plastycznymi. Dzieci przeżyły wiele ciekawych przygód: wzięły udział w zajęciach w Fitness, które poprowadziła instruktorka zumby, spotkały się z dietetykiem, bawiły w Hula Parku, oglądały film w kinie, pływały w Aguaparku, samodzielnie przygotowywały zdrowe szaszłyki w restauracji MAMMALEO. Dużym przeżyciem okazała się wizyta w obserwatorium planet ASTROBAZA.

Dzieci ze smutkiem żegnały się z przygodami, które przeżyły w czasie pobytu na półkolonii, planowały już następne spotkanie za rok!

Wychowawcy:

grupa starsza – Dorota Banaś, Agnieszka Iwańska