Rowerem do kultury

16 czerwca 2019

W dniu 10. Czerwca 2019 r nasza szkoła uczestniczyła w konkursie „Rowerem do kultury”. Uczestnicy przejechali trasami rowerowymi wyznaczonymi na terenie Muzeum Wsi Radomskiej. Przebiegały one przez tartak z Molend, zagrodę z Chomentowa, z Kłonówka, chałupę „biedniacza” z Bartodziejów, remizę, zagrodę z Alojzowa aż do dworu z Pieczysk.  W międzyczasie rowerzyści pokonywali również tor sprawnościowy.
Konkurs „Rowerem do kultury to jednak nie tylko zabawa, ale też nauka. Dariusz Piątek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu tłumaczy, że celem jest tak naprawdę pokazanie bezpiecznych zachowań na drodze.
W konkurs włączyła się również Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu. Podinspektor Stanisław Popiel przypomniał o obowiązkowych elementach u każdego rowerzysty – światłach z przodu i z tyłu, sprawnym hamulcu i dzwonku. Dla własnego bezpieczeństwa rowerzysta również powinien posiadać kask i kamizelkę odblaskową.
Uczniowie z naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

1. Flis Łukasz kl. 5 d
  2. Karwat Jakub kl.5 d