W sobotę 12 marca 2016 r. Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu otworzył swe podwoje dla wszystkich, którzy w ramach Dnia Otwartego chcieli zapoznać się z tą placówką.

Na progu szkoły podstawowej „maluszki” były witane przez krówkę Figę częstującą ich pysznymi cukierkami i zdrowymi serkami. Następnie mogły obejrzeć przedstawienie przygotowane przez trzecioklasistów pt. „Kłótnia planet”, w którym w humorystyczny sposób poznały Układ Słoneczny. Później przyszli uczniowie zwiedzali sale lekcyjne. Można było pograć na instrumentach i stworzyć zespół muzyczny, odkryć swoje talenty matematyczne, przyrodnicze. Wiele radości sprawiało układanie klocków Lego czy tworzenie figurek origami z papieru. Ciekawostką były zabawy robotami Lego WeDo. Dodatkowo dzieci z wielkim zaangażowaniem uczyły się słówek w języku angielskim, w sali gimnastycznej pokonywały bajkowy tor przeszkód, a w bibliotece spotkały się z postaciami baśniowymi. Dla gości została przygotowana kawiarenka z napojami i ciastami, w której najmłodsi mogli samodzielnie komponować swoje desery z różnych produktów.

Dla szóstoklasistów odwiedzających gimnazjum również przygotowano wiele niespodzianek. Już od progu słychać było muzykę: prezentowali się zarówno wokaliści, jak również fleciści, osoby grające na pianinie, dzwonkach, a także tancerze. Osoby lubiące sztukę z zainteresowaniem przyglądały się galerii prac uczennicy klasy 3 gimnazjum, jak również wykonywały wiatraki i zaznajamiały się z zasadami ich działania. Humaniści z zainteresowaniem obejrzeli sztukę „Kopciuszek” w wykonaniu gimnazjalistów z ZSI oraz odwiedzili salę historyczną, w której królowały lwowskie klimaty. Na korytarzu można było spotkać starożytnych Greków. Można było obejrzeć pokazy fizyczno-chemiczne, spróbować jazdy na poduszkowcu, a także spróbować swych sił w łamigłówkach matematycznych. Sala informatyczna kusiła robotami Lego budowanymi w ramach zajęć z robotyki. W pracowni geograficznej przy ognisku młodzież śpiewała piosenki turystyczne. Wszystkiemu towarzyszyły smakowite potrawy. Szkolna kuchnia promowała pyszną zupę. W ramach zdrowego odżywiania można było zjeść różne warzywa i owoce. Koła językowe przygotowały potrawy regionalne z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch. Na sali gimnastycznej odbywał się turniej piłki siatkowej, a w przerwach pokazy taneczne i akrobatyczne.

W szkole pokazywano również, jak wyglądają zajęcia rewalidacyjne, rehabilitacyjne, logopedyczne, psychologiczno-pedagogiczne, biofeedback i tomatis.

Uczeń klasy 2gb Patryk Pytlarz już trzeci rok z rzędu zaskoczył nas swoim talentem podczas Dnia Otwartego szkoły. Przemierzając korytarze i sale gimnazjum dokumentował rysunkiem odbywające się atrakcje.

Szkołę w tym dniu odwiedziło wielu radomian chcących poznać ofertę placówki, w której na co dzień uczą się dzieci zdrowe i niepełnosprawne. Zespół Szkół Integracyjnych prowadzi nabór do kl. 0, pierwszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum.

Autor: Irmina Warmiak

Napisano o nas – „Głos Radomski”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z DNIA OTWARTEGO SZKOŁY