3 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

„Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”

2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a przez cały miesiąc w naszej szkole organizowane były szeroko zakrojone działania mające na celu zwiększanie świadomości społecznej na temat autyzmu i zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób ze spektrum autyzmu. Nasza szkoła czynnie włączyła się w organizację tych obchodów, które rozpoczęły się 3 kwietnia od zbiórki uczestników przy fontannach na ul. Żeromskiego. Następnie wszyscy zebrani wspólnie przemaszerowali pod Urząd Miejski, gdzie wypuszczono w niebo niebieskie balony. W muszli koncertowej w Parku Kościuszki odbyła się część artystyczna obchodów, podczas której można było zobaczyć wspaniały występ taneczno-gimnastyczny naszych „Motyli”. Nie zabrakło również wydarzeń w naszej szkole. Jak co roku „zaświeciliśmy” na niebiesko. Szkolne korytarze ozdobiły niebieskie dekoracje. Tego dnia samorząd szkolny zaprosił do wspólnego zdjęcia i wykonania „niebieskich puzzli” wszystkich ubranych na niebiesko. W ramach Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu w oddziałach przedszkolnych oraz klasach 1-3 została zorganizowana AKTYWNA – NIEBIESKA PRZERWA. Uczniowie spędzili czas na aktywnej zabawie w formie zadań sprawnościowych, ćwiczeń motoryki małej i dużej oraz zabaw sensorycznych. Przez cały kwiecień w klasach odbywały się zajęcia mające na celu podnoszenie świadomości uczniów i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Klasy 4-7 brały udział w zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego p. Joannę Wasilkowską, podczas których uczniowie mogli m.in. doświadczyć, jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem, aby lepiej zrozumieć ich potrzeby.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w działaniach!