Dobra zabawa w bibliotece? Oczywiście!!!

W kwietniu w bibliotece szkolnej odbył się quiz z wiedzy o bibliotece. Wiedzę tę mogli sprawdzić wszyscy, którzy odwiedzają bibliotekę szkolną. Zadanie było proste: wystarczyło odpowiedzieć na jedno pytanie z kategorii łatwych i łatwiejszych. Każdy, kto zdecydował się na udział w zabawie otrzymał upominek tematyczny. Chętnych było wielu, radości co nie miara, a poprawnych odpowiedzi mnóstwo. I nic dziwnego – któż ze stałych bywalców nie wiedziałby jakiego koloru są ściany biblioteki, ile stopni schodów do niej prowadzi, czy biblioteka jest czynna w wakacje, jaką litera zaczyna się alfabet lub czy pani bibliotekarka lubi swoich czytelników? Uczniowie na piątkę zdali ten zabawny egzamin, ale i niektórym nauczycielom udało się zdobyć nagrody, mimo że musieli wybierać pytania z kategorii trudniejszych. Wszystkich uczestników zaskoczył pan dyrektor Jan Rychlicki, który zjawiwszy się niespodziewanie w trakcie quizu, odpowiedział poprawnie i bez namysłu na 2 trudne pytania. Gratulujemy!!!

To była pierwsza, ale miejmy nadzieję nie ostatnia edycja konkursu. Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w następnych oraz do codziennego odwiedzania biblioteki. Czekamy na Was!

Autor: Barbara Stachowicz