Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a pojechały na wycieczkę do Iłży i do Nadleśnictwa Marcule.

Z wielką ochotą wspinały się po stromych schodach i zboczu zamku. Słuchały ciekawych legend i opowieści dotyczących miasta i zamku. Dużą atrakcją były też znane iłżeckie lody. W nadleśnictwie dzieci oglądały i poznawały różne rodzaje drzew i krzewów oraz karmiły zwierzęta. Niezwykle oczekiwanym punktem programu było ognisko i pieczenie kiełbasek. Znalazł się także czas na grę w piłkę i zabawy na świeżym powietrzu. Od leśników dzieci dostały sadzonki drzew, które będą mogły zasadzić obok szkoły.

Zmęczone, ale pełne wrażeń przedszkolaki wróciły do Radomia. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że to była super wycieczka.

Autor: Anna Murawska, Agnieszka Szewczyk