Dash to najprawdziwszy na świecie robot. Z nim uczniowie kl. 1A weszli w świat programowania. Poprzez zabawę dowiedzieli się, co to jest program i na czym polega programowanie. Uczyli się, jak ustawić robota i ustalić trasę jego przejścia.

Maszynę dzięki licznym sensorom można zaprogramować na wiele sposobów. Reaguje ona na głos, odnajduje przedmioty, tańczy.

Dzieci rozwijały kluczowe w naszych czasach umiejętności: rozwiązywania postawionych przed nimi problemów, logicznego myślenia, kreatywnego podejścia do zadania, precyzyjnego prezentowania swoich myśli i współpracy. Kierowali urządzeniem przy pomocy tabletu dzięki graficznej, intuicyjnie obsługiwanej aplikacji. Robot Dash podczas zajęć pokonywał różne trasy, omijał przeszkody, poruszał się pod tunelem, próbował tańczyć.

Nauka programowania to była świetna zabawa, możliwość grania i jednocześnie obserwowania robota, który w czasie rzeczywistym wykonywał polecenia uczniów.

Autor: Sylwia Pietrus