Uczniowie grupy 0d oraz klasy 1a biorą udział w programie edukacyjnym organizowanym przez BNP Paribas Bank Polska S.A. „Misja Kieszonkowe 2023”.

W ramach programu Bank BNP Paribas stworzył zestaw narzędzi i materiałów edukacyjnych oraz wartościowych artykułów dotyczących edukacji finansowej rozwijających samodzielne i krytyczne myślenie młodego człowieka, z których korzystali uczniowie. Uczestniczyli oni również w ciekawych warsztatach przeprowadzonych przez pracowników Banku, podczas których dowiedzieli się, skąd biorą się pieniądze, jakie mają nominały, jak je liczyć oraz przede wszystkim jak nimi mądrze gospodarować. Odbył się także quiz, podczas którego najbardziej aktywne dzieci otrzymały nagrody, natomiast wszyscy uczniowie uczestniczący w spotkaniu dostali drobne upominki.

Celem spotkania była przede wszystkim nauka odpowiedzialnego dysponowania przez dzieci „kieszonkowym” i przekazanie uczniom wartościowej wiedzy z zakresu edukacji finansowej, która przełoży się na pozytywne nawyki w dorosłym życiu.

Magda Kuleta

Iwona Wardecka