Półkolonie

16 sierpnia 2017

23 czerwca nie dla wszystkich zakończył się rok szkolny. 29 dzieci z klas 0-5, już 26.06. rozpoczęło półkolonie.

Pierwszego dnia sprawdziliśmy naszą kondycję w sali fitness „LIFE Health & Fitness”. Czekało na nas 30 urozmaiconych stacji, mieliśmy do dyspozycji wszelki sprzęt fitness.

Drugiego dnia wybraliśmy się do Muzeum Wsi Radomskiej, wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych. Każdy z nas wykonał trzy przedmioty z gliny. Dzięki przewodnikowi, który oprowadził nas po tamtejszych zabudowaniach, zostaliśmy zapoznani z dawnym życiem na wsi.

Do dziś nie wiemy czy trzeci dzień był iluzją czy rzeczywistością – wybraliśmy się na Farmę Iluzji. Doświadczyliśmy wielu złudzeń optycznych (pływaliśmy tratwami, przechodziliśmy tunelem zapomnienia, labiryntami), a także korzystaliśmy z innych atrakcji parku typu: trampoliny, kolejki, karuzele, dmuchańce, park linowy.

Czwartego dnia leśniczy z Izby Dydaktyczno – Muzealnej, przygotował dla nas warsztaty przyrodnicze dotyczące ciekawostek o świecie zwierząt. Zapoznaliśmy się z mieszkańcami Puszczy Kozienickiej, z odgłosami jakie wydają, a także wykonaliśmy piękne maski. Pogoda pokrzyżowała nam plany, dlatego spacer po „Królewskich Źródłach” byliśmy zmuszeni skrócić. Zamiast kiełbasek z ogniska, zjedliśmy kiełbaski z piekarnika, które również były pyszne (nasze kucharki są wspaniałe). Tego dnia spędziliśmy czas na placu zabaw w Starym Ogrodzie.

Ostatni dzień upłynął bardzo szybko w Magicznych Ogrodach. Chętnie słuchaliśmy opowiadań o klanach, różnych rodach, smoku, księżniczce czy krasnoludkach. Duże wrażenie zrobiła na nas zjeżdżalnia, karuzela i przepiękne ogrody.

Dziękujemy pani Dorocie i pani Ani za obecność i pomoc!

Czas szybko minął ale przed nami dwa miesiące wakacji…Do zobaczenia we wrześniu!!

Autor: Joanna Wasilkowska, Natalia Spytek