W dniu 23 maja b.r. uczniowie klas 7 naszej szkoły wybrali się do  Szkoły Dwujęzycznej Montessori na podsumowanie międzyszkolnego konkursu MATHEMATICS OF ENGLISH. Celem poprzedniej wizyty w Montessori kilka tygodni wcześniej był udział w rozgrywkach matematycznych z wykorzystaniem języka angielskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Skawiński (7b), Hubert Kaniewski (7c) i Piotr Kowalski (7d). Organizatorzy zapewnili nam twórczą zabawę polegającą na budowaniu kopuł geodezyjnych, które nasi chłopcy tworzyli wraz z przedstawicielami innych szkół. Po rozrywce, przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu. Finał przyniósł PSP nr 14 zasłużoną chwałę – zdobycie I miejsca przez Szymona i III miejsca przez Piotra. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i statuetkami, a towarzyszący im nauczyciel poczuciem dumy za wszechstronność uczniów PSP nr 14.

Katarzyna Kobylińska
Tomasz Pilichiewicz