Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Kwestowało 150 uczniów pod opieką 35 nauczycieli, którzy poświęcili swój czas na pomaganie innym. Kwesta w szkołach (PSP nr 14, PSP nr 26, I LO im. Mikołaja Kopernika, III LO im. Dionizego Czachowskiego oraz VI LO im. Jana Kochanowskiego) odbywała się w czasie lekcji i podczas przerw, a w marketach (E.Leclerc, M-1 oraz Galerie Feniks) w dniach 20-21 października 2023 r. W naszej szkole zebraliśmy 777,28 zł (w tym Mały Samorząd 244,26 zł, Szkolne Koło Wolontariatu 309,43 zł). Pieniądze w łącznej kwocie 12085 zł zostały przesłane na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Fundacja „DNT” przekazuje pozyskane środki na stypendia dla zdolnej młodzieży
z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Stypendyści stanowią żywy pomnik Jana Pawła II. Dzięki hojności Polaków program wsparcia obejmuje rocznie prawie 2000 młodych ludzi z całej Polski.

Dziękujemy!!!

Ewa Warmiak, Jolanta Nowak